niuanse / wskazówki

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbki?

Wszyscy wiemy, że najlepiej jest kupować oryginalne perfumy. Mamy wtedy gwarancję jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Kupując perfumy w sieciowej drogerii mamy właściwie pewność, że są one oryginalne. Szukając zapachu przez internet warto sprawdzić opinie o perfumerii, aby nie zostać oszukanym i nie otrzymać podrobionych perfum. Najlepiej unikać zakupów na bazarach i od osób prywatnych, o których nic nie wiemy. Możemy niestety stać się ofiarą oszustwa i otrzymać produkt, który nie tylko będzie nietrwały i słabej jakości, ale może być także niebezpieczny. Na co w takim bądź razie należy zwracać uwagę podczas zakupu perfum, aby uniknąć zakupu podróbki?

Cena

Perfumy Hermes czy Giorgio Armani są produkowane z najwyższej jakości składników, a to przekłada się na cenę. Produkcja perfum odbywa się w warunkach laboratoryjnych, a co za tym idzie jest zarówno czasochłonna jak i kosztowna. Oryginalne wody perfumowane marek z najwyższej półki zawsze będą drogie. Jeśli spotkamy się z ofertą zakupu perfum po bardzo atrakcyjnej cenie, stanowiącej zaledwie ułamek ceny oryginalnego zapachu – musimy mieć się na baczności, możemy mieć bowiem styczność z podróbką.

Często ceny w sklepach internetowych są korzystniejsze niż w stacjonarnych perfumeriach. Jest to normalne, bowiem sklepy stacjonarne mają zazwyczaj bardzo wysokie marże. Ceny w perfumeriach internetowych są korzystne, ale nadal wysokie – wyższe od cen podrobionych produktów. Wszelkie oferty o bardzo niskich cenach powinny wzbudzić czujność kupującego.

Opakowanie i flakon

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest opakowanie perfum. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkie detale: rodzaj czcionki, jej rozmiar i kolor, wszelkie elementy tłoczone, zgięcia kartonika. Jeśli cokolwiek zwróci naszą uwagę – lepiej zrezygnować z zakupu. Podróbki często mają literówki i błędy w nazwach lub w opisach. Na oryginalnych perfumach na pewno nie byłoby takich rażących pomyłek. Uwagę trzeba zwrócić także na folię, w którą zapakowany jest kartonik. Tutaj liczy się każdy szczegół: nadmiar folii, miejsca sklejenia oraz ogólny sposób zapakowania.

Następny krokiem jest kontrola butelki. Warto sprawdzić kształt flakonika, odcień, nadruk oraz wielkość korka. Każdy flakon od oryginalnego producenta wygląda tak samo, nie ma mowy o jakimkolwiek błędzie. Podobnie sprawa wygląda z jakością wykonania flakonu i atomizera. Są one wykonane bardzo precyzyjnie, czego z kolei nie można powiedzieć o podróbkach. Te często mają drobne niedoskonałości. Jeśli cokolwiek zwróci naszą uwagę – lepiej zrezygnować z podejrzanego produktu.

Pojemność

Przed zakupem podróbki może nas uchronić znajomość oferowanych przez producentów pojemności flakonów. Niektóre perfumy można zakupić tylko w opakowaniach po 30, 50 czy 100 ml. Jeśli znajdziemy dany zapach oferowany w innej wielkości – możemy mieć do czynienia z podróbką.

Zapach

Ostatnim krokiem w ocenie oryginalności perfum jest ich wypróbowanie. Jeśli istnieje możliwość wypróbowania przed zakupem, zdecydowanie warto to zrobić. W prawdziwych perfumach wyczuwalne są trzy główne nuty zapachowe. Pierwsza pojawia się od razu po spryskaniu ciała. Kolejne uwalniane są stopniowo, co może trwać do kilku godzin. Podrobione perfumy mają zazwyczaj tylko pierwszą nutę, która w błyskawicznym tempie się ulatnia. Zapach jest więc w ogóle nietrwały.

Ceny niektórych perfum mogą odstraszać. Należy jednak pamiętać, że za doskonałą jakość i wykonanie trzeba zapłacić. Jeśli kupujemy perfumy z nieznanego źródła i mamy wątpliwości co do oryginalności – lepiej zrezygnować. Zaoszczędzimy sobie rozczarowania nieudanym zakupem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *