wskazówki

Perfumy – jaką pojemność wybrać?

Wizyta w perfumerii może przyprawić o zawrót głowy. I nie chodzi tylko o unoszące się w powietrzu zapachy. Perfumy są dostępne w tak wielu różnych pojemnościach, że wybór tego jedynego flakonu jest bardzo trudny. Warto zastanowić się nad tym czego dokładnie potrzebujemy, ułatwi to odnalezienie idealnego rozmiaru.

Różne pojemności

Najczęściej spotykanymi pojemnościami są 30, 50 i 100 mililitrów. Zdarzają się jednak zapachy o innych pojemnościach. Perfumy Hermes można zazwyczaj kupić w pojemności 50 i 100 mililitrów. Jednak niektóre zapachy są produkowane także w innych wielkościach, np. perfumy Terre D’Hermes dostępne są w flakonie 125 mililitrów, a Twilly d’Hermes w pojemności 85 mililitrów. Przed zakupem perfum warto zapoznać się z “rozmiarówką” danego producenta. Może się zdarzyć, że ta wiedza przyda nam się i unikniemy zakupu podróbki. Podrobione perfumy występują czasami w nietypowych pojemnościach. Jeśli wzbudza to naszą niepewność, lepiej zrezygnować z zakupu!

Małe jest lepsze

Dobrym wyborem są perfumy o mniejszej pojemności. Małe flakoniki są nie tylko piękne, ale też bardzo poręczne. Aplikacja takich perfum to sama przyjemność. Gorzej sytuacja może wyglądać z dużym i ciężkim flakonem. Używając perfumy w małych flakonach, można szybciej zauważyć ile płynu zostało już zużyte. Niewielkie pojemności dają też większą wolność w testowaniu zapachów. Nie jest się przywiązanym do dużej butelki, którą koniecznie trzeba opróżnić. Zużycie dużej butelki perfum może zająć nawet kilka lat. Przy mniejszych pojemnościach nie jesteśmy skazani na jeden zapach, możemy ze spokojem używać kilku perfum na zmianę.

Niewielki flakonik o pojemności 30 mililitrów to idealne rozwiązanie. Bez problemu mieści się w dłoni, zmieści się także w damskiej torebce, nie zajmuje dużo miejsca w walizce. Mała pojemność sprawdzi się także w przypadku, gdy kupujemy jakiś zapach pierwszy raz. Przy nowych zapachach nie ma sensu wydawać pieniędzy na duży flakon. Lepiej kupić mniejszy i sprawdzić czy perfumy faktycznie nam odpowiadają.

Kiedy wybrać duży flakon?

Kiedy można wybrać większą pojemność perfum? Decydujmy się na opakowanie 100 mililitrów tylko wtedy, kiedy kupujemy nasz ukochany i sprawdzony zapach. Zakup dużego opakowania trzeba dobrze przemyśleć. Perfumy o dużej pojemności są korzystniejsze cenowo, jednak będziemy wtedy musieli korzystać z tego konkretnego zapachu przez długi czas.

Pojemność perfum a podróż samolotem

Jak wygląda kwestia pojemności perfum i zabierania ich w podróż samolotem? Przy podróżowaniu z bagażem nadawanym do luku nie musimy się niczym przejmować. Do naszej walizki możemy włożyć tyle flakonów ile tylko chcemy. Pojemność nie ma w tym wypadku znaczenia. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja gdy lecimy tylko z bagażem podręcznym. Pojemność płynów zabieranych na pokład samolotu nie może przekroczyć łącznie 1 litra. Pojedyncze kosmetyk mogą mieć pojemność 100 mililitrów. Jeśli zabierzemy ze sobą perfumy o większej pojemności, prawdopodobnie wylądują one w koszu na śmieci. W podróż warto więc zabierać mniejsze flakony, najlepiej 30 lub 50 mililitrów. Warto zwrócić uwagę na brak oznaczenia pojemności. Czasami taki napis może się zetrzeć, a naklejka może się odkleić. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i nie zabierać perfum w podróż. Lepszym wyborem będzie zapach z dokładnie opisaną pojemnością.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *