perfumy / wskazówki

Jak prawidłowo korzystać z perfum?

Kwestia korzystania z perfum wydaje się banalnie prosta. Wystarczy spryskać się ulubionym zapachem i już! Wbrew pozorom to nie jest jedyna i najlepsza metoda. Warto dowiedzieć się jak stosować perfumy aby służyły nam jak najdłużej i były jak najtrwalsze, a także aby były jak najmniej uciążliwe dla osób w naszym towarzystwie.

Im mniej, tym lepiej

W stosowaniu perfum warto kierować się minimalizmem. Perfumy aplikujemy oszczędnie i z wyczuciem. Jeśli używamy jakiś zapach od dłuższego czasu to nasz nos mógł się już do niego przyzwyczaić. Nos ignoruje zapach perfum, a nam się wydaje, że w ogóle nie pachniemy więc… Psikamy więcej i więcej. To nie jest dobre rozwiązanie! W ten sposób możemy stać się “pachnącym” problemem dla naszego otoczenia. Za duża ilość perfum może doprowadzić naszych znajomych do bólu głowy i nudności. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto używać kilku zapachów na zmianę lub zrobić sobie dłuższą przerwę od naszych ulubionych perfum.

Perfumy i skóra

Podstawą prawidłowego stosowania perfum jest aplikacja na czystą i suchą skórę. Wbrew pozorom trwałość zapachu zależy także od rodzaju skóry. Osoby o skórze suchej mogą mieć problem z utrzymaniem zapachu. Na takiej skórze perfumy utrzymują się najsłabiej. W takim wypadku niezbędne jest odpowiednie nawilżenie za pomocą balsamu czy kremu. Dzięki temu powstanie podkład, który utrwala zapach. Natłuszczona skóra to gwarancja dłuższego i intensywniejszego zapachu. Z kolei osoby o cerze tłustej nie potrzebują dodatkowego nawilżenia. Taka skóra sama w sobie świetnie eksponuje zapachy.

Jak stosować perfumy?

Jak stosować perfumy? Wspomnieliśmy już o umiarze. Zdecydowanie nie warto przesadzać z aplikacją ulubionego zapachu. Należy pamiętać o spryskaniu skóry przed założeniem ubrania. Dzięki temu perfumy będą mieć czas aby osiąść na skórze i zacząć działać. Perfumy mają swoje etapy, niektóre zapachy uaktywniają się po kilku godzinach od aplikacji. Jeśli chcemy aby pełny bukiet naszych perfum było czuć podczas randki warto spryskać się na pół godziny przed wyjściem. Zapach będzie miał czas aby się rozwinąć.

Czym jeszcze warto kierować się podczas aplikacji perfum? Najlepiej rozpylać je na skórę z odległości 10-20 centymetrów i pozostawić do wchłonięcia. Absolutnie nie pocieramy spryskanej skóry (np. nadgarstków). Miejsca, które najlepiej nadają się do perfumowania to szyja, kark, dekolt, nadgarstki, zgięcia ramion i zgięcia pod kolanami. To miejsca o podwyższonej temperaturze, a właśnie z takich zapachy najlepiej się unoszą. Warto wybrać dwa lub trzy punkty na ciele, które spryskamy ulubionymi perfumami.

Perfumuj także włosy i ubrania

Spryskiwać warto nie tylko naszą skórę, ale także ubrania czy włosy. Taki zabieg sprawi, że zapach będzie jeszcze dłużej wyczuwalny. Aby zaaplikować zapach na ubrania, najlepiej jest rozpylić perfumy w powietrzu i wejść w powstałą mgiełkę. Perfumy osiądą na ubraniu i będą wyczuwalne przez kilka godzin. Aby jeszcze bardziej wzmocnić trwałość naszego zapachu można spryskać także włosy. Ważne aby były one świeżo umyte i wysuszone – nie zdążą wchłonąć innych zapachów. Aplikację perfum na włosy warto jednak przemyśleć, nie wszystkim będzie to bowiem służyć.

Jak widać największe znaczenie przy stosowaniu perfum ma umiar, nawilżenie skóry i wybór odpowiednich miejsc na ciele. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy używamy perfumy Hermes czy Calvin Klein. Dzięki prawidłowej aplikacji możemy cieszyć się trwałym zapachem przez cały dzień.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *